bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2014
  • wyświetleń: 1972

Darmowe e-booki w bibliotece

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka wprowadza nową usługę dla czytelników. Placówka od stycznia oferuje bezpłatny dostęp do książek w wersji elektronicznej na platformie libra.ibuk.pl.

Aby skorzystać z tej usługi należy przyjść do biblioteki i w wypożyczalni poprosić o kod PIN dostępu do platformy, który pozwala na rejestrację i zalogowanie się w serwisie. Taki kod można otrzymać również w placówkach filialnych w Żywcu, Cieszynie, Milówce oraz Skoczowie.

willa rosta
Darmowe e-booki w bibliotece · fot. bielsko.info


Korzystanie z książek elektronicznych ułatwia aplikacja myIBUK pozwalająca na zaawansowane funkcje w pracy z tekstem, np. wprowadzanie notatek, generowanie bibliografii, korzystanie z encyklopedii PWN i słownika polsko-angielskiego oraz utworzenie osobistego konta. Aplikacja działa w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Odczytywanie książek elektronicznych możliwe jest w dowolnym miejscu i czasie, także na urządzeniach przenośnych.

Dzięki nowej usłudze nauczyciele, studenci, uczniowie i inni zainteresowani mają dostęp do elektronicznych wydań poszukiwanych publikacji, które często są trudno dostępne w wersji tradycyjnej mimo możliwości ich rezerwacji, np. „Pedagogika ogólna” Bogusława Śliwerskiego, „Metody i techniki badań pedagogicznych” Mieczysława Łobockiego, „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” Roberta Cialdiniego czy nowa edycja „Struktury teorii socjologicznej” Jonathana H. Turnera.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.