bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2014
  • wyświetleń: 1986

Wydano przewodnik dla hanysów

Specjalnie dla Ślązaków Urząd Miasta wydał przewodnik po Bielsku-Białej. Publikacja wydana w gwarze śląskiej jest odpowiedzią na duże zainteresowanie mieszkańców naszego województwa stolicą Podbeskidzia.

- Biylsko-Bioło, miasto, kiere leży pod samymi górami, Beskdym - Ślonskim i Małym je jednym z nojpiykniyjszych miyjsc Województwa Ślonskigo. Kożdy, wto do nos zawito, bydzie móg łoboczyć niy ino piykne chałpy ale i tyż przefajne łobrozki natury i wybrać się na roztomajte fajrowani - tak zaczyna się najnowszy mini przewodnik Bielska-Białej wydany przez Wydział Promocji Miasta.

przewodnik dla ślązaków
Mini przewodnik "Jadymy do Biylska-Biołej" · fot. UM Bielsko-Biała


Jest to jak na razie jedyna publikacja o mieście w gwarze śląskiej i zawiera opis najciekawszych atrakcji Bielska-Białej. Adresowana jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, tak zapraszając do odwiedzenia miasta: Kiej się szpacyruje gryfnymi ulicami miasta, mogymy się przenieść do lot za bajtla. Idzie tam trefić Bolka i Lolka i tyż Reksia. Jejich rzeźby stojom przi jednym z kaufhauzów w cyntrum miasta. Kto chce odpocząć od miejskiego gwaru, tego zapraszomy na szpacyr na Szyndzielnia i Dymbowiec. Na som wierch Szyndzielni, z kierego widać cołki miasto i Beskidy, idzie się wybrać piechty abo nowoczesnom kolejkom gondolowom. Festelnie Wos zapraszomy!

Mini przewodnik "Jadymy do Biylska-Biołej" będzie prezentowany na katowickich i zabrzańskich targach turystycznych oraz w punkcie informacji turystycznej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.