bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2014
  • wyświetleń: 1533

Omamiają i kradną co popadnie

84-letnia bielszczanka padła ofiarą oszustki, która pod pretekstem wypłaty pieniędzy z obligacji skradła z jej mieszkania oszczędności i biżuterię.

Do kradzieży doszło w jednym z mieszkań przy bielskiej ul. Radosnej. Sprawczyni zapewniała starszą kobietę, że jest w posiadaniu obligacji, które zostały wydane na nazwisko jej ojca. Wmówiła swojej ofierze, że wypłata należności z obligacji zależy od wysokości posiadanych w domu oszczędności i biżuterii.

Pokrzywdzona w dobrej wierze pokazała oszustce i zaoszczędzoną przez siebie gotówkę i posiadaną biżuterię. Sprawczyni wyliczyła, że starsza kobieta powinna otrzymać 3.000 złotych. Stwierdziła przy tym, że gotówkę za moment wypłaci jej koleżanka. Sama natomiast jedynie pozornie odłożyła oszczędności i biżuterię do szafki, w rzeczywistości okradając starszą kobietę.

Pokrzywdzona zaniepokojona faktem, że w mieszkaniu długo nie zjawiała się kobieta, która miała jej wypłacić pieniądze z obligacji, sprawdziła zawartość szafki, która jak się okazało była pusta.

Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność i rozwagę. - Pod żadnych pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań obcych osób. Jeśli zorientujecie się, że macie do czynienia z oszustami powiadomcie policjantów, którzy w porozumieniu z wami zatrzymają sprawców - mówi oficer prasowy bielskiej policji, Elwira Jurasz.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.