bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2014
  • wyświetleń: 2011

Czujniki dla domów dziecka

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Krzysztof Grygiel oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego bryg. Tadeusz Szkucik odwiedzili Rodzinne Domy Dziecka celem przekazania czujników w ramach ogólnopolskiej kampanii "Nie dla czadu".

Zakupione przez Fundację Orlen "Dar Serca" czujki dymu trafiły do Rodzinnych Domów Dziecka w Janowicach oraz Kalnej. Przy okazji dzieciom rozdano strażackie upominki. W czasie spotkania strażacy przekazali informację mieszkańcom jak zamontować czujkę, a także wspomnieli o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych.

czujniki dom dziecka
Czujniki przekazano dla rodzinnych domów dziecka · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Od kilku lat Państwowa Straż Pożarna oraz Minister Spraw Wewnętrznych prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną pod hasłem "Nie dla czadu" informującą o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Bielsko-Biała i powiat bielski, niestety jest w ścisłej czołówce miast województwa śląskiego, w których odnotowano najwięcej zdarzeń związanych z podtruciem tym niebezpiecznym gazem.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.