bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2014
  • wyświetleń: 1791

Ze złości poinformowała o bombie

42-letnia kobieta ze złości na swojego męża powiadomiła dyżurnego Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej, że w jednym z miejscowych lokali, gdzie bawił się jej małżonek podłożona jest bomba.

W sobotnią noc anonimowy nadawca, wysyłając wiadomość sms, powiadomił oficera dyżurnego o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z lokali w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z pirotechnikiem. Ewakuowano obsługę i 40 klientów przebywających wówczas w lokalu.

Policjanci zabezpieczyli budynek. Po sprawdzeniu przez policyjnego pirotechnika okazało się, że był to fałszywy alarm. Na miejscu nie odnaleziono żadnych materiałów wybuchowych.

W tym samym czasie policjanci z wydziału kryminalnego zajęli się ustalaniem tożsamości sprawcy. Już następnego dnia ustalili, że za wywołanie fałszywego alarmu odpowiedzialna jest 42-letnia bielszczanka. Kobieta została zatrzymana. Przyznała się do tego przestępstwa i wyjaśniła, że wywołała alarm ze złości na swojego męża, który tej nocy bawił się w lokalu, trwoniąc pieniądze przeznaczone na uregulowanie alimentów na trójkę swoich dzieci w wieku od 2 do 17 lat.

Zatrzymana usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia. Będzie też musiała pokryć koszty akcji ratunkowej w wysokości kilku tysięcy złotych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.