bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2014
  • wyświetleń: 1554

Czterech na podwójnym gazie

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych bielscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. W czasie działań mundurowi skontrolowali prawie 750 pojazdów.

Działania trwały od 4.00 do 8.00. Ich celem było ujawnianie i uniemożliwianie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób. W różnych miejscach miasta i powiatu mundurowi kontrolowali autobusy, busy przewożące pasażerów i pojazdy nauki jazdy. Na kierowcach tych pojazdów spoczywa szczególna odpowiedzialność. Zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują bowiem zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg.

kontrola
W czasie działań mundurowi skontrolowali prawie 750 pojazdów · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz posiadanie przez kierowców uprawnienia do prowadzenia pojazdów komunikacji publicznej, a także wszelkie inne wymagane dokumenty. Skontrolowano blisko 750 kierujących, w tym: 184 kierowców autobusów, 112 busów, 56 kierujących samochodami ciężarowymi, 3 samochodami specjalnymi oraz 393 kierowców osobówek. 4 skontrolowanych kierowców samochodów osobowych zdecydowało się na jazdę "na podwójnym gazie".

Niechlubny rekordzista, 34-letni kierowca mercedesa miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci z drogówki zatrzymali go tuż przed 8.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Węglowej. Zatrzymani stracili już swoje prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.