bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 9 lutego 2014
  • 1 marca 2014
  • wyświetleń: 5732

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Za nami:

Narodowe Siły Zbrojne, Klub Gazety Polskiej, Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko-Biała, Klub Patriotyczny im. por. Antoniego Bieguna oraz poseł Stanisław Pięta zapraszają na kolejny Marsz Żołnierzy Wyklętych.

W 2011 roku ustanowiono święto Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które przypada na pierwszy dzień marca. Na ideę bielskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wpadł poseł Prawa i Sprawiedliwości - Stanisław Pięta. W ubiegłym roku w marszu organizowanym przez bielskie środowiska prawicowe udział wzięło kilkaset osób.

marsz pamięci żołnierzy wyklętych
Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bielsku-Białej · fot. ab / bielsko.info


Na Podbeskidziu działały liczne oddziały Żołnierzy Wyklętych. Jednym z najbardziej znanych nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce, był oddział dowodzony przez kapitana Henryka Flame ps. Bartek.

- Prawie dwustu żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z oddziału kapitana Henryka Flame zostało w 1947 roku podstępnie zamordowanych w nieustalonym do dzisiaj miejscu na terenie Śląska Opolskiego. Męczeńską śmierć poniósł także kapitan Henryk Flame - wyjaśnia poseł Stanisław Pięta.

Marsz Żołnierzy Wyklętych rozpocznie się 1 marca o godzinie 17.00 na placu Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Uczestnicy udadzą się do kościoła przy dworcu, gdzie odbędzie się Msza Święta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.