bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2014
  • wyświetleń: 3131

Tor rowerowy w centrum miasta?

Jednym z projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego jest utworzenie rowerowego toru Pump Track. Na ostatniej sesji rady miejskiej radny Przemysław Drabek poparł projekt i w sprawie toru złożył interpelację.

Z inicjatywy grupy zapaleńców pod koniec ubiegłego roku na terenie błoń powstał pierwszy w mieście tor Pump Track. Okazało się, że budowa toru była strzałem w dziesiątkę.

tor rowerowy
Profilowanie toru na błoniach · fot. staronphoto.com


Inicjatorzy przedsięwzięcia idą za ciosem i chcą utworzyć Pump Track w centrum miasta, a dokładnie na terenie należącym do gminy - na rogu ul. Krakowskiej i Lwowskiej. Taki właśnie projekt został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego.

- Tor na bielskich błonach jest dobrym przykładem utworzenia niskim nakładem finansowym ciekawej i atrakcyjnej infrastruktury sportowej. W rejonie skrzyżowania ulicy Krakowskiej i Lwowskiej od wielu lat znajduje się pusty, niezagospodarowany teren gminy. Wnioskuję o utworzenie tam toru Pump Track lub wyznaczenie innych łatwo dostępnych lokalizacji dla tego typu infrastruktury - czytamy w interpelacji radnego PiS, Przemysława Drabka.

Czy w centrum miasta powstanie tor dla rowerzystów? Przekonamy się już na początku kwietnia, bowiem wówczas odbędzie się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego.

Pump Track - To usypany z ziemi pagórkowaty tor przeszkód dla rowerzystów, wykonany z naturalnych materiałów, na którym ćwiczy się koordynację ruchową, doskonali umiejętności jazdy na rowerze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.