bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2014
  • wyświetleń: 2095

Próbował przekupić policjantów

Bielscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który usiłował im wręczyć łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecanie.

W sobotnią noc na ul. Żywieckiej policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu publicznym, zaśmiecając przy okazji skwer puszkami po piwie. Mundurowi wylegitymowali sprawcę. Za popełnione wykroczenia postanowili go ukarać mandatem w wysokości 150 złotych.

Mężczyzna nie przyznawał się do popełnionych czynów. Po chwili jednak próbował wręczyć policjantom pieniądze, mówiąc: „panowie macie na flaszkę i zapomnijcie o sprawie”. Funkcjonariusze pouczyli go, że proponując korzyść majątkową popełnia przestępstwo.

Zatrzymali sprawcę. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 2 promili alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Nazajutrz, kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia policjantom korzyści majątkowej, aby skłonić ich do naruszenia obowiązku służbowego, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. O jego losie zadecyduje wkrótce prokurator.

ups / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.