bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2014
  • wyświetleń: 2508

2 mln złotych do wydania na..?

Zakończył się etap naboru projektów do budżetu obywatelskiego Bielska-Białej na 2014 rok. W sumie bielszczanie złożyli ponad 150 propozycji wykorzystania budżetu, który wynosi aż 2 miliony złotych!

Najwięcej projektów wpłynęło z zakresu działów „"infrastruktura miejska" oraz "sport i rekreacja". Teraz projekty są weryfikowane i opiniowanie. Głosowanie na konkretne projekty ruszy 7 kwietnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.obywatelskibb.pl.

sesja budżetowa rada miejska
Budżet obywatelski Bielska-Białej na 2014 rok to 2 mln zł · fot. UM Bielsko-Biała


Przypomnijmy, że w zeszłym roku rada miejska przyjęła projekt uchwały, który zakładał utworzenie tzw. budżetu obywatelskiego.

Z inicjatywy radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości rada miejska przystąpiła do przygotowania projektu uchwały ws. budżetu obywatelskiego. Powstał specjalny zespół, który po uprzednich konsultacjach z mieszkańcami przygotował projekt uchwały.

Choć wstępny projekt radnych PiS-u zakładał wydzielenie na ten cel kwoty 6 mln złotych, ostatecznie kwotę tę obniżono do 2 mln złotych.

mot / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.