bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3080

Mapa tras rowerowych w mieście

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów związane z podsumowaniem projektu "Trasy rowerowe w Bielsku-Białej". Na spotkaniu zaprezentowano mapę tras rowerowych w stolicy Podbeskidzia.

W trakcie spotkania omówiono działania na rzecz promocji turystyki rowerowej podejmowane przez BTC oraz działania, które zostaną podjęte w najbliższych latach. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania nowej mapy tras rowerowych w Bielsku-Białej, która ukazała się w nakładzie 7 tys. egzemplarzy.

Mapa tras rowerowych w mieście · fot. UM Bielsko-Biała


Została ona przygotowana zarówno z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystach. Można ją bezpłatnie otrzymać w siedzibie BCT przy ul. Krasińskiego 5a, a w najbliższym czasie pojawi się w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej i Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego.

Uczestniczący w spotkaniu goście ze Słowacji zaprezentowali wspólne działania podejmowane z polskimi partnerami, m.in. z Beskidzkim Towarzystwem Cyklistów na przestrzeni ostatnich 10 lat oraz przedstawili projekty przeznaczone dla rowerzystów, które są realizowane na Słowacji. Sporo uwagi poświęcono również realizacji mikoroprojektów w Euroregionie Beskidy.

Podsumowanie projektu zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 10-lecia Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów oraz jubileuszem 18-lecia Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.