bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3149

Alkomatem sprawdzono 3720 osób

W sobotnią noc policjanci z drogówki przeprowadzili na bielskich drogach akcję "Trzeźwość". Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 3720 kierujących. W 4 przypadkach wynik był dodatni.

W czasie działań policjanci używali różnego rodzaju urządzeń do wykrywania alkoholu lub innych substancji odurzających. Skontrolowali łącznie 3720 kierowców. Czterech spośród nich prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Niechlubny rekordzista - 29-latek kierujący fordem miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca został zatrzymany w centrum miasta. Z kolei w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Narutowicza około 1.30 w nocy, nietrzeźwy kierowca spowodował groźny wypadek drogowy. 22-latek kierujący Alfą Romeo na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny mur. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wypadku ucierpiał 22-letni pasażer Alfy, który doznał złamania kręgosłupa. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu może teraz grozić nawet do 4,5 roku więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.