bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2014
  • wyświetleń: 4121

Skomasowana akcja strażników

W styczniu 2014 roku straż miejska w Bielsku-Białej przystąpiła do największej i najstarszej w Polsce akcji na rzecz ograniczenia dostępu do wyrobów tytoniowych osobom do lat 18.

straż miejska
Straż miejska przystąpiła do programu "Stop18" · fot. ab / bielsko.info


W tym roku Program "Stop18" zwraca uwagę na dostęp niepełnoletnich do papierosów z przemytu. W Polsce obowiązuje zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18 roku życia i to na sprzedawcach spoczywa odpowiedzialność za stosowanie i przestrzeganie tego zakazu.

W dniach 8-14 stycznia 2014 roku patrol straży miejskiej odwiedził 37 punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, zlokalizowanych w pobliżu placówek szkolno-oświatowych na terenie miasta Bielska-Białej.

W trakcie akcji strażnicy miejscy przypominali sprzedawcom o obowiązujących przepisach wynikających z ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Sprawdzali, czy punkty sprzedaży posiadają obowiązkowe oznakowanie wynikające z przepisów w/w ustawy oraz przekazywali sprzedawcom ulotki edukacyjne i oznakowania "Stop18".

W trakcie trwania akcji strażnicy miejscy nie stwierdzili żadnych uchybień.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.