bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1874

Włamywali się do samochodów

Policjanci z Bielsku-Białej i Wadowic rozbili grupę samochodowych włamywaczy. Dwaj zatrzymani mężczyźni i ich wspólniczka mają na swoim koncie włamania do Volkswagenów i Audi oraz kradzież maszyny budowlanej.

Policjanci w jednym z lombardów odnaleźli CB radio, którego numery fabryczne figurowały w policyjnych bazach danych. Jak się okazało, zostało ono skradzione kilkanaście dni temu po włamaniu do Volkswagena Golfa zaparkowanego na bielskiej ul. Dembowskiego. Szybko okazało się, że tej samej nocy z innego Golfa zniknęła skrzynka z narzędziami.

Policjanci ustalili i zatrzymali 20-letnią mieszkankę Małopolski, podejrzewaną o te przestępstwa. W czasie przeszukania jej mieszkania odnaleźli zrabowaną skrzynkę z narzędziami oraz dwa inne radioodtwarzacze samochodowe. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania dwóch wspólników sprawczyni - jej 22-letniego partnera i 24-latka z Wadowic.

włamywacz
Zatrzymana trójka rabusiów trafiła do policyjnego aresztu. · fot. KMP Bielsko-Biała


Ustalano, że prócz włamań do Volkswagenów, sprawcy mają na swoim koncie także włamanie do Audi w centrum Bielska-Białej, z którego skradli nawigację i radio. Z kolei z terenu budowy przy ul. Żywieckiej ich łupem padła maszyna budowlana o wartości 16.000 złotych. Skradzione przez nich rzeczy zostały odzyskane przez wadowickich policjantów.

Zatrzymana trójka rabusiów trafiła do policyjnego aresztu. We wtorek usłyszeli zarzuty. Za przestępstwa te mogą spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat. Najstarszy z nich był już karany za podobne czyny. O ich dalszym losie zadecyduje dziś prokurator.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.