bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1848

Zatrzymano 3 dowody rejestracyjne

W poniedziałek od wczesnych godzinnych porannych policjanci z drogówki prowadzili akcję "Truck & Bus". Mundurowi szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W czasie działań policjanci skontrolowali 70 kierowców, w tym 45 kierujących ciężarówkami i 25 kierowców autokarów. W trakcie prowadzonych kontroli w 12 przypadkach ujawniono nieprawidłowości związane ze stanem technicznym pojazdów, z czego 3 samochody ze względu na zły stan techniczny nie zostały dopuszczone do dalszego ruchu.

Policjanci nałożyli na kierujących 16 mandatów karnych, 14 pouczyli. W 2 przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy, w 3 dowody rejestracyjne. Wobec 1 z kierujących skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Jednocześnie w 3 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwolony czas pracy, a jeden z nich posługiwał się kartą należącą do innego kierującego.

Ponadto stróże prawa zatrzymali 2 kierowców osobówek, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. W najbliższym czasie należy się spodziewać podobnych wzmożonych kontroli samochodów ciężarowych i autokarów.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.