bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1663

Przebił opony w akcie zemsty

Kryminalni z komisariatu II zatrzymali 26-letniego bielszczanina, który jest podejrzany o uszkodzenie samochodu należącego do pracownika ochrony, za co grozi mu do 5 lat za kratami.

Zaczęło się od kradzieży, której sprawca dopuścił się przed miesiącem w jednym z bielskich sklepów. Został wówczas ujęty przez ochroniarzy na gorącym uczynku. W odwecie za zatrzymanie groził jednemu z pracowników uszkodzeniem mienia. Faktycznie po jakimś czasie kamery monitoringu sklepowego zarejestrowały, jak chuligan przebija opony w samochodzie należącym do ochroniarza.

Sprawca spowodował szkody w wysokości 500 złotych. Policjanci poszukiwali wandala, który spodziewając się zatrzymania celowo się ukrywał. Po kilku dniach kryminalni ustalili miejsce, gdzie przebywał i go zatrzymali. W czasie zatrzymania mężczyzna szarpał się i wyrywał. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki. Trafił do policyjnego aresztu.

Szybko ustalono, że uszkodzenie mienia, to nie jedyne przestępstwo, które ma na swoim koncie. Za wcześniejsze liczne kradzieże i włamania sąd skazał go na karę 2 lat pozbawienia wolności. Pomimo wielokrotnych wezwań, zatrzymany nie stawiał się w wyznaczonym terminie, aby odbyć zasądzoną karę. 26-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i po przesłuchaniu został przewieziony prosto do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.