bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2762

Na Sobieskiego przecięto wstęgę

16 stycznia symbolicznie oddano do ruchu kolejny odcinek ulicy Sobieskiego w Bielsku-Białej. Ulica Sobieskiego to jeden z najstarszych i najdłuższych ciągów komunikacyjnych w mieście.

Kierowcy od lat skarżyli się na fatalny stan jezdni, dlatego w 2011 r. rozpoczęła się podzielona na etapy modernizacja tej drogi. Do maja 2012 r. wykonano odcinek od ul. Międzyrzeckiej do ul. Regera. Remont oddanego dzisiaj odcinka prowadzony był od mostu nad potokiem Wapieniczanka do ul. Kupieckiej.

Przebieg trasy zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącego ciągu ulicy, wprowadzając korekty niezbędne dla poprawy warunków widoczności na łukach oraz zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Roboty budowlane zostały rozpoczęte w czerwcu 2012 r. i zostały zakończone w grudniu 2013 r.

Na Sobieskiego przecięto wstęgę · fot. UM Bielsko-Biała


W ich trakcie powstały m.in.: skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. Kupiecką, ul. Komandorską, ul. Dożynkową, zatoki autobusowe, a także chodniki. Wykonawca inwestycji przeprowadził przebudowę sieci gazowej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Całkowite koszty zadania wyniosły około 11,5 mln zł.

W jego ramach przeprowadzono również renowację nawierzchni dróg objazdowych (ul. Komandorska, ul. Zapłocie Duże, ul. Praska) wraz z poprawą systemu odwodnienia. Drogi te zostały uszkodzone przez wzmożony ruch samochodowy przy budowie ul. Sobieskiego. Całkowita wartość tych robót wyniosła ok. 840 tys. zł. Kontynuacja zadania jest przewidziana na najbliższe lata i znajduje się w wieloletniej prognozie finansowej dla miasta.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.