Wiadomości

  • 15 stycznia 2014
  • wyświetleń: 4042

Kolejne stadionowe inwestycje

Parking za trybuną północną oraz nowy łącznik drogowy to kolejne inwestycje, które są wypadkową budowy stadionu miejskiego w Bielsku-Białej.

To już pewne. Za północną trybuną stadionu miejskiego nie powstanie boisko treningowe, a parking dla kibiców. - Klub TS Podbeskidzie zrezygnował z boiska treningowego. Budowa parkingu w tym miejscu wynika również z uzgodnień podpisanych ze wspólnotami mieszkaniowymi przy ulicy Rychlińskiego, w myśl których część parkingowa zostanie przeniesiona na stronę północną - mówi zastępca prezydenta miasta, Lubomir Zawierucha.

stadion miejski
Lekka zima pozwala na kontynuowanie wszystkich prac budowlanych · fot. bielsko.info


Inną inwestycją, która miasto planuje zrealizować nieopodal stadionu, będzie nowy łącznik drogowy. - Bierzemy również pod uwagę budowę nowego łącznika drogowego od ulicy Broniewskiego na tyłach Sanepidu. Będzie tam droga dojazdowa i bodaj 34 miejsca parkingowe - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Według zapewnień zastępcy prezydenta miasta stadion ma być gotowy pod koniec 2014 roku. - Być może, że część zaplecza poza stadionem będzie jeszcze do poprawek, natomiast sam stadion powinien być zrobiony do końca obecnego roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.