bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2014
  • wyświetleń: 4814

Nagrody w dziedzinie kultury

Po raz 22. zostały przyznane Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki "Ikar". Za szczególne osiągnięcie artystyczne ubiegłego roku statuetkę Ikara otrzymała Beata Przybytek, a nagrodę za dotychczasową działalność wręczono Beacie Borowskiej.

nagrody ikar 2013
Laureatki Ikarów 2013 · fot. UM Bielsko-Biała


Beata Przybytek to wokalistka, pianistka i kompozytorka, obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Śląskiego, a także miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki. Laureatka I miejsca 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Ikara 2013 za wybitną dotychczasową działalność otrzymała Beata Borowska - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, adiunkt Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Nagrody w dziedzinie kultury · fot. UM Bielsko-Biała


Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult przyznał w tym roku również nagrodę specjalną. Otrzymał ją Tomasz Szulakowski - autor tekstów, dziennikarz radiowy, reżyser. Od początku związany z zainicjowaną w 2008 roku przez eurodeputowaną Małgorzatę Handzlik Akcją Charytatywną "Kopciuszek", która spotkała się z szerokim i życzliwym odzewem.

Ponadto podczas uroczystości Jacek Krywult wręczył następujące wyróżnienia: dyplom honorowy - Bogdan Kocurek i Książnica Beskidzka oraz tytuł dobrodziej kultury 2013 - Fiat Auto Poland.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.