bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3355

Czy znasz swoje miasto? - cz. 5

Za nami piąta część konkursu "Czy znasz swoje miasto". Idea zabawy jest prosta. Co jakiś czas na portalu publikujemy fragment zdjęcia bardziej bądź mniej charakterystycznych budowli Bielska-Białej. Pierwszego czytelnika, który odgadnie co to za budynek, nagradzamy niespodzianką.

Konkurs rozpoczął się w niedzielny poranek. Na początek zaserwowaliśmy Wam taki fragment budynku:

zagadkowa kamienica
Co to za budynek? Podpowiedź nr 1 · fot. bielsko.info


Na rozwiązanie nie trzeba było długo czekać. Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił Tomasz Zalewski. Przedstawione powyżej fragmenty budynku to kamienica Jana Nahowskiego, która znajduje się na placu Wojska Polskiego 13.

kamienica pl. Wojska Polskiego 13
Kamienica znajduje się na placu Wojska Polskiego nr 13. Została wybudowana w 1903 roku w stylu secesyjnym dla Jana Nahowskiego. Sąsiaduje z wybudowaną w tym samym roku jedną z najbardziej rozpoznawalnych kamienic w Bielsku-Białej "Pod Żabami". · fot. bielsko.info


Panu Tomaszowi gratulujemy i jednocześnie prosimy o pozostawienie swoich danych na naszym profilu facebookowym.

W tekście wykorzystano fragmenty książki autorstwa Ewy Chojeckiej "Miasto jako dzieło sztuki. Architektura i urbanistyka Bielska-Białej do 1939 roku".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.