bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2634

Honorowa nagroda dla Kawy

Kapituła Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego wyłoniła laureatów Nagrody za rok 2013. Pierwsze miejsce zajął mistrz świata z Bielska-Białej - Sebastian Kawa.

Pierwsze miejsce w kategorii "Sportowiec" zajęli ex aequo: Paweł Fajdek - mistrz świata oraz triumfator Uniwersjady i igrzysk frankofońskich w rzucie młotem oraz Sebastian Kawa- mistrz świata w szybowcowej klasie Standard, mistrz Europy w klasach Standard i 18-metrowej. W końcu grudnia 2013 przeleciał szybowcem nad najwyższymi górami świata - Himalajami.

kawa sebastian
Miniony rok był bardzo udany dla Sebastiana Kawy · fot. UM Bielsko-Biała


Uroczyste wręczenie Nagród nastąpi w najbliższy poniedziałek w Warszawie, podczas tradycyjnego Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej.

Wielką Honorową Nagrodę Sportową ustanowiono w roku 2009. To wyróżnienie nawiązujące do przyznawanej w latach 1927-38 Nagrody Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. Nagroda honoruje największe osiągnięcia sportowe minionego roku. W okresie międzywojennym jej laureatami byli m.in.: Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jadwiga Wajsówna, Stanisław Petkiewicz, Stanisław Marusarz.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.