bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2014
  • 13 stycznia 2014
  • wyświetleń: 8880

Zabójca z Godziski w areszcie

30-letni sprawca zabójstwa rodziców spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Decyzję tę podjął w niedziele wieczorem bielski sąd na wniosek policji i prokuratury. Za przestępstwo to mężczyźnie może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

zabójstwo godziszka
W sobotę w godzinach popołudniowych mężczyzna trafił do policyjnego aresztu · fot. KMP Bielsko-Biała


Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek w Godziszce, gdzie w jednym z domów odnaleziono zwłoki 58-letniej kobiety i jej o rok starszego męża.

Około 22.00 siostra zatrzymanego zadzwoniła na telefon alarmowy informując, że jej brat wszczął awanturę, w czasie której zadał rodzicom śmiertelne ciosy siekierą. Zgłaszająca wspólnie z dwójką swoich dzieci zdołała uciec z mieszkania. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów.

Mężczyzna w dalszym ciągu przebywał na terenie posesji, groził policjantom. W pewnym momencie usiłował się samookaleczyć, odcinając siekierą lewą dłoń. Szybka i skuteczna interwencja mundurowych doprowadziła do obezwładnienia i zatrzymania sprawcy, który został przewieziony do szpitala, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za zabójstwo sprawcy może grozić kara dożywotniego więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.