bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3079

Nowy biskup przyjął święcenia

W bielskiej katedrze odbyły się uroczystości przyjęcia sakry biskupiej i ingresu nowego ordynariusza diecezji 55-letniego ks. prałata Romana Pindla.

biskup Roman Pindel
Od 6 stycznia diecezja bielsko-żywiecka ma nowego ordynariusza · fot. diecezja.bielsko.pl


Na uroczystości przybyło około 30 arcybiskupów i biskupów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, w tym m.in. prymas Polski abp Józef Kowalczyk, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, metropolita częstochowski abp Wacław Depo, biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Dotychczasowemu rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie sakry udzielił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Współkonsekratorami byli nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i administrator apostolski diecezji bielsko-żywieckiej bp Tadeusz Rakoczy.

U uroczystościach udział wzięło około 200 księży, zakonników i sióstr zakonnych. Z katolikami modlił się zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Paweł Anweiler oraz parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji oświatowych z całej diecezji bielsko-żywieckiej. W uroczystościach udział wzięła najbliższa rodzina nowego biskupa - mama, siostra i brat oraz delegacja z rodzinnych Wadowic.

Nowy biskup przyjął święcenia · fot. diecezja.bielsko.pl


Biskup Rakoczy życzył nowemu biskupowi, by na jego drogach zawsze towarzyszyła mu odczuwalna obecność, bliskość i moc Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.