bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2158

Złodziejska szajka nastolatków

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zlikwidowali złodziejską szajkę nastolatków. Dwaj zatrzymani nieletni mają na swoim koncie kilkadziesiąt włamań, kradzieży i dewastacji mienia, a spowodowane przez nich szkody sięgają ponad 60.000 złotych.

Jak ustalili śledczy, dwuosobowa szajka nastolatków w wieku 15 i 17 lat swój przestępczy proceder prowadziła przez okres blisko roku. Młodzi rabusie dopuścili się 20 włamań do prywatnych budynków, domów letniskowych, lokali, garaży i piwnic w Jasienicy, Jaworzu, Międzyrzeczu Górnym, Mazańcowicach, Roztropicach i Rudzicy.

Ponadto udowodniono im dokonanie 11 kradzieży i 6 dewastacji mienia. Wartość zrabowanego przez nich mienia oszacowano na ponad 60.000 złotych. Sprawcy kradli wszystkie wartościowe przedmioty, które mogli później z łatwością „spieniężyć”.

Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Sąd może zastosować wobec zatrzymanych środki wychowawcze lub poprawcze, włącznie ze skierowaniem ich do zakładu poprawczego.

ups / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.