bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2011
  • wyświetleń: 6981

Bolek i Lolek w centrum miasta

Ta informacja zainteresuje przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej. W centrum miasta pojawi się od dawna zapowiadana rzeźba Bolka i Lolka.

Reklama

Bolek i Lolek


Chłopcy, to bohaterowie kreskówki która powstała w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych. Sympatyczne postacie staną na placu przed galerią handlową Sferą . - To jest teren wydzierżawiony przez miasto, a nie teren centrum handlowego - zaznacza prezydent miasta Jacek Krywult.

Rzeźba przedstawia Bolka i Lolka oraz globus, na którym zaznaczone są Polska i Bielsko-Biała. Pomnik wykonany został z brązu, a bajkowe postacie nie przekraczają wielkością 1,30 m.

Oficjalne odsłonięcie pomnika Bolka i Lolka z wieloma atrakcjami odbędzie się w czwartek o godz. 14.00. Dzieci z opiekunami powinny pojawić się już pół godziny wcześniej. Będzie można zobaczyć bajkę, będą występy artystyczne oraz konkursy dla najmłodszych. W mieście jest już pomnik Reksia, także bohatera kreskówki dla dzieci.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.