bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1531

Strażacy uchronili budynek

Potężny konar lipy, odłamujący się z minuty na minutę zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców budynku jednorodzinnego przy ul. Górskiej w Bielsku-Białej.

Informację o zagrożeniu otrzymali strażacy z OSP Straconka. Na miejsce akcji udał się jeden zastęp strażaków.- Uległo przełamaniu drzewo, konar o długości około 20 metrów zagrażał mieszkańcom budynku jednorodzinnego. Został zadysponowany samochód z drabiną, ale drabina nie dotarła bezpośrednio na miejsce zagrożenia gdyż była zbyt wąska uliczka. Przystąpiliśmy do ewakuacji mieszkańców budynku, właściciel posesji zorganizował zwyżkę, z której kawałkami ucinaliśmy ten konar. Nikt nie odniósł obrażeń ciała, zagrożenie zostało wyeliminowane - mówił Michał Zontek, Zastępca Naczelnika OSP Straconka w Bielsku-Białej.

Trwająca przeszło 3 godziny akcja zakończyła się pełnym sukcesem, dom jednorodzinny został uratowany przed uszkodzeniem.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.