bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2011
  • wyświetleń: 2805

Policja łapie pijanych kierowców

W poniedziałek terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Policja, policjant, alkomat, alkohol
fot. Policja


Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone będą w godzinach od 5.00 do 13.00. Policyjne patrole będą kontrolować stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach naszego województwa. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W poprzedniej akcji "Trzeźwość" w ręce funkcjonariuszy wpadło 112 osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto, wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz podać wyrok do publicznej wiadomości.

new / bielsko.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.