bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3287

Stop agresji na polskich drogach

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej, na którą można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

pirat drogowy
Agresja na drodze jest coraz częściej dokumentowana przez kamery zainstalowane w pojazdach


Reakcją śląskiej policji na opublikowany w ostatnim czasie w internecie film, na którym widać atak kierowcy pojazdu marki BMW na innego kierującego, jest uruchomienie specjalnej skrzynki poczty elektronicznej.

Na adres [url=stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl]stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl[/url] można przesyłać sygnały o podobnych zdarzeniach. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłane materiały pod kątem pociągnięcia sprawców zachowań agresywnych do odpowiedzialności. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje, w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.