bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2013
  • 22 grudnia 2013
  • wyświetleń: 4764

Święta na Starówce - program

Za nami:

Występy zespołów muzycznych, kiermasz wyrobów świątecznych, degustacje potraw regionalnych - to tylko kilka atrakcji, które na bielszczan czekać będą podczas tegorocznej edycji imprezy "Święta na Starówce".

Choinka 2013
Choinka na placu Chrobrego rozbłysła 6 grudnia · fot. UM Bielsko-Biała


Święta na Starówce
Na rynku będzie można się ogrzać przy koksownikach · fot. um.bielsko.pl


święta na starówce


Organizowana już po raz siódmy impreza pod nazwą „Święta na Starówce” ma przybliżyć mieszkańcom Bielska-Białej atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przypomnieć tradycyjne zwyczaje i obrzędy, umożliwić zakup wyrobów kojarzących się z tym świątecznym okresem. Tradycyjnie już na Rynku ustawiona została pięknie udekorowana choinka, a sam plac został świątecznie przystrojony. Będzie święcący anioł i inne świąteczne dekoracje.

Podczas imprezy plenerowej na Rynku Starego Miasta wystąpią zespoły muzyczne: Studio Piosenki, Studio Operowe AD LIBITUM, Chórek Dziecięcy PINOKIO, Dzień Dobry, Kamuflaż, The Plodders, Magnificat, Crafty Braces, Kapela Góralska Zbójnicy, Sebastian Karpiel Bułecka z zespołem Zakopower. które wykonają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty w trakcie których będą mogły wykonać ciasteczka i pierniczki oraz ozdoby choinkowe w różnych technikach. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką i Diabłem będzie częstował najmłodszych słodyczami i owocami.

Czynne będą stosika handlowe oraz gastronomiczne. Dorosłych zapraszamy na degustacje potraw regionalnych, słodyczy, ciast i ciasteczek, oscypków, pierogów, krokietów, placków ziemniaczanych. Prowadzona będzie sprzedaż wyrobów i ozdób choinkowych, stroików świątecznych.

Swój udział w kiermaszu zapowiedzieli m.in.: producenci naturalnych wyrobów wędliniarskich, ręcznie rzeźbionych świec, ceramiki artystycznej, aromatycznych przypraw, ryb słodkowodnych, miodów i ich przetworów. Nie zabraknie także beskidzkich twórców ludowych i ich wyrobów.

W niedzielę 22 grudnia 2013 r. w godz. 12.00-19.00 w Sali Bankietowej „Nad Wagą” odbędą się Targi Fajnych Rzeczy zorganizowane przez Fundację Kultury „Kalejdoskop”.

„Święta na Starówce” odbywać się będą na Rynku w Bielsku-Białej w dniach 21 i 22 grudnia 2013 r. w godzinach od 12.00 do 21.00.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.