bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2013
  • 4 stycznia 2014
  • wyświetleń: 7875

TV: Bielszczanie skaczą w przepaść

BASE jumping to jedna z najbardziej ekstremalnych odsłon sportu. Dwóch śmiałków tejże dyscypliny pochodzi z Bielska-Białej - Piotr i Marek są członkami "CGS Team". Zobaczcie powietrzne popisy bielszczan!

W tym sezonie materiał do filmu był kręcony w Norwegii na kilku "miejscówkach" m.in w Innfjorden. Tamże Piotr z Bielska-Białej zdobył trzecie miejsce w mistrzostwach świata serii World BASE Race w konkurencji "Tracking".

base jumping
Base jumping to bardzo ekstremalne hobby. Ten sport uprawia zaledwie kilkanaście osób w Polsce · fot. youtube.com


Konkurencja ta to wyścig dwóch osób, które na sygnał jednocześnie wyskakują ze specjalnie przygotowanej rampy umieszczonej na krawędzi urwiska. Kto pierwszy przeleci przez linie mety (pomiar elektroniczny - fotokomórka), ten wygrywa i przechodzi do dalszego etapu mistrzostw.W konkurencji track zawodnicy BASE skaczą w specjalnych kombinezonach zwanych "track suit". W konkurencji wingsuit skaczą w kombinezonach "wingsuit" potocznie zwanych latającą wiewiórką. W każdej z tych dyscyplin wymagana jest precyzja lotu i idealna sylwetka skoczka, która pozwala uzyskać maksymalną prędkość, aby dolecieć do mety i będąc na bezpiecznej wysokości otworzyć spadochron. Lądowanie poza wyznaczoną strefą skutkuje dyskwalifikacją, dyskwalifikację zawodnika spowoduje też nieosiągnięcie minimalnego czasu (wyznaczonego przez organizatora) na otwartej czaszy co jest skutkiem zbyt niskiego otwarcia spadochronu.

Konkurencja track od wingsuit jest o tyle trudniejsza, iż skoczek nie posiada takiej nośności ponieważ kombinezon track suit nie ma skrzydeł, tylko wprawieni w boju skoczkowie BASE potrafią pokonać w track suit dystans od startu do mety. Na zawodach oczywiście nie zabrakło światowej czołówki skoczków BASE a także czołowych producentów kombinezonów z Europy i USA.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.