bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2013
  • 2 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3350

Po pijaku wracali z Andrzejek

Policjanci z drogówki i prewencji wspierani przez funkcjonariuszy z referatu antynarkotykowego przeprowadzili w miniony weekend działania "Andrzejki".

Reklama

pies tropiący
W akcji brał udział pies Tilia z Izby Celnej w Katowicach · fot. KMP Bielsko-Biała


W działania zaangażowany był także funkcjonariusz Izby Celnej w Katowicach z psem Tilia szkolonym do wykrywania środków odurzających. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym znajdującym się pod działaniem środków odurzających.

Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, testera narkotykowego Drager Drug Test 5000, który pozwala na ujawnienie w ślinie badanego środków odurzających.

W czasie działań przebadano blisko 1000 kierujących. Zatrzymano aż ośmiu nietrzeźwych kierowców, a wśród nich rekordzistę kierującego Volkswagenem, który miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało sprawca spowodował kolizję drogową, doprowadzając do zderzenia z Fordem.

Kolejny pijany kierowca na widok patrolu wjechał w ogrodzenie szpitala przy ul. Wyspiańskiego. Nic dziwnego skoro badanie alkomatem wykazało, że 22-latek kierujący setem miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Buczkowicach na ul. Lipowskiej kierowca suzuki nie zatrzymał się do kontroli drogowej sądząc, że uniknie konsekwencji. W czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i o mało nie potrącił pieszego, który ratował się skokiem do przydrożnego rowu. W wyniku pościgu mundurowi z drogówki zatrzymali go w Godziszce na ul. Żywieckiej. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego sprawcy dało wynik ponad 1,5 promila alkoholu.

Wśród zatrzymanych znalazła się też 24-letnia kobieta kierująca renaultem, która miała we krwi przeszło 0,6 promila alkoholu.

"Andrzejkowe" działania połączone były z akcją "Dyskoteka" prowadzoną przez funkcjonariuszy z drogówki.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.