bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2013
  • 29 listopada 2013
  • wyświetleń: 8611

TV: Budowlańcy walczyli o swoje

W środę przez kilka godzin na ulicach Wyzwolenia i Legionów w Bielsku-Białej tworzył się gigantyczny korek. Zator był spowodowany pikietą pracowników firm budowlanych.

korek wyzwolenia
W czasie protestu na ul. Wyzwolenia utworzył się gigantyczny korek · fot. ab / bielsko.info


Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji protestacyjnej. W większości byli to budowlańcy, którzy kilka lat temu pracowali przy budowie wiaduktu przy ulicy Niepodległości w ciągu DK-52.

Do dnia dzisiejszego firma Iwitrans z Mazańcowic, która była podwykonawcą zadania, nie otrzymała pieniędzy za swoją pracę.Informacja z 2013.11.27, godz. 18.00

Po godzinie 14.00 rozpoczęła się pikieta budowlańców z całej Polski, którzy domagają się wypłaty pieniędzy za wykonanie inwestycji drogowych. Protestujący zablokowali ulicę Wyzwolenia, Lwowską i Piekarską.

Utrudnienia zakończyły się przed godziną 17.00.-------

Informacja z 2013.11.27, godz. 12.00

W środę 27 listopada o godzinie 14.00 rozpocznie się protest polskich przedsiębiorców budowlanych, którzy sprzeciwiają się polityce Ministerstwa Transportu i GDDKiA. Na czas akcji protestacyjnej budowlańcy zablokują dwie bielskie ulice.

Przedsiębiorcy budowlani czują się oszukani przez Rząd, GDDKiA oraz generalnych wykonawców. - Uczciwie wykonaliśmy swoją pracę, a nie dokonaliśmy za nią zapłaty - grzmią budowlańcy.

Dotychczasowe prośby i apele polskich przedsiębiorców spotkały się z lekceważącą reakcją urzędników. W akcję włączył się poseł Stanisław Pięta, który już kilka miesięcy temu występował z interpelacją w obronie oszukanych przedsiębiorców.

- Protest rozpocznie się o godzinie 14.00. Startujemy ze stacji benzynowej "Na Skarpie". Dwupasmówką idziemy w kierunku ulicy Krakowskiej, na skrzyżowaniu zawracamy i idziemy w drugim kierunku - mówi organizator protestu, Arkadiusz Bąk.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.