bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2013
  • wyświetleń: 2367

Młodzi powodują co trzeci wypadek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami WORD-u, Grupy Ratownictwa PCK oraz promotorami ekologicznej jazdy spotkali się dzisiaj z uczniami trzech bielskich szkół średnich. Spotkanie z 330 uczniami odbyło się w ramach trwającej kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".

Celem spotkań, które odbyły się w Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych oraz Zespole Szkół Specjalnych, było uwrażliwienie młodych kierowców na bezpieczne zachowanie na drodze. Jak bowiem wynika z przeprowadzonej analizy statystyki zdarzeń drogowych w 2012 roku, młodzi kierowcy w wieku 18 - 25 lat byli sprawcami co trzeciego zdarzenia na bielskich drogach.

prelekcja drogówka
fot. KMP Bielsko-Biała


Stąd też zagadnienia poruszane w czasie spotkań mają uświadomić młodym ludziom ograniczone umiejętności w kierowaniu pojazdami oraz obniżyć skłonność do szybkiej i brawurowej jazdy i podejmowania ryzyka na drodze.

Uczniowie wysłuchali informacji przygotowanych przez mł.asp. Krzysztofa Stankiewicza z Wydziału Ruchu Drogowego na temat stanu bezpieczeństwa na bielskich drogach. Podczas swojego wykładu policjant zwrócił uwagę, nie tylko na dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych, do których dochodzi na naszych drogach, ale również na aspekt prawny, psychologiczny i moralny dotyczący sytuacji w jakiej znajduje się sprawca wypadku drogowego.

Uczniowie obejrzeli film przestrzegający przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze. Zaakcentowany został również problem kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Słuchacze „na własnej skórze” mogli się przekonać jak wygląda jazda w stanie nietrzeźwości, testując „alkogogle” symulujące widzenie po alkoholu.

Dzięki informacjom przekazanym przez przedstawiciela bielskiego WORD-u Pana Alfreda Brudnego, uczniowie zapoznali się z nowymi metodami egzaminacyjnymi na prawo jazdy. Szef Grupy Ratownictwa PCK w Bielsku-Białej Janusz Głaz przybliżył zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bartosz Ciopiński zajmujący się na co dzień promocją ekologicznej jazdy, czyli „eco-drivingu” w rozmowie z młodymi kierowcami podkreślił konieczność ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Udzielił też instruktażu w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podobne spotkania skierowane do młodzieży w wieku od 17 do 18 roku życia, prowadzone będą w najbliższym czasie także w innych szkołach Bielska-Białej i powiatu bielskiego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj