bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2013
  • wyświetleń: 2756

Papieros wywołał wybuch butli

W sobotę wieczorem kierowca Nissana Sunny przez własną nieuwagę otarł się o śmierć. Mężczyzna wsiadając do samochodu, w którym przewoził butlę z gazem, zapalił papierosa i wywołał wybuch.

Reklama

wybuch butli z gazem
Papieros wywołał wybuch butli · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


Do zdarzenia doszło w sobotę 23 listopada około godz. 20.40 na ul. Traugutta w Bielsku-Białej. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe.

Powodem interwencji był wybuch gazu, który ulatniał się z niedokręconego zaworu jedenastokilogramowej butli gazowej, przewożonej w samochodzie marki Nissan Sunny. Kierowca po wejściu do samochodu zapalił papierosa i wtedy nastąpił wybuch gazu. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, obrażenia okazały się niegroźne.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Butla z gazem została zabezpieczona przez kierowcę pojazdu. Zamiast do szpitala został on przewieziony do komisariatu policji, celem złożenia niezbędnych wyjaśnień, dlaczego auto nie posiadało ważnych badań technicznych. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały około godziny.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.