bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2013
  • wyświetleń: 1725

Słowak okradziony metodą na koło

Przebijają oponę ostrym przedmiotem i okradają auta, gdy kierowcy są zajęci wymianą koła. W Świętoszówce odnotowano kolejny przypadek kradzieży na tzw. "kolec". Właściciel Citroena ze Słowacji stracił saszetkę z dokumentami i 4.000 euro.

Reklama

Mechanizm działania sprawców jest dobrze znany. Upatrują sobie kierowcę, którego chcą okraść. W oponę jego samochodu wbijają kolec lub gwóźdź albo przecinają oponę. Kierowca wymieniając koło jest zaoferowany naprawą i nie zauważa czyhających obok złodziei. Zabierają z auta wszystko, nie tylko bagaż, ale i dokumenty, karty kredytowe, pieniądze.

Często zdarza się, że jeden ze sprawców oferuje pomoc przy wymianie koła, by dodatkowo uśpić czujność ofiary. Ostatnio ofiarą złodziei padł Słowak, właściciel Citroena Jumpera. Mężczyzna wymienił pieniądze w jednym z przygranicznych kantorów. Przypuszczalnie już wtedy był obserwowany przez sprawców, którzy celowo przecięli oponę w jego samochodzie.

Do kradzieży doszło najprawdopodobniej wówczas, gdy zatrzymał się, by wymienić koło. Z samochodu zniknęła saszetka, a wraz nią dokumenty i gotówka. Właściciel oszacował straty na ponad 16.000 złotych.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.