bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2013
  • wyświetleń: 1299

Czad znów w natarciu

W czwartek 21 listopada około godziny 21.10 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej otrzymało zgłoszenie od dyżurnego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego o konieczności dokonania pomiaru tlenku węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Kamieniec Podolski w Bielsku-Białej.

Czwórka mieszkańców, w tym dwójka dzieci, została odtransportowana do szpitala z objawami zatrucia czadem. Pomiar wykonany przez strażaków dał wynik niestety pozytywny - w mieszkaniu stwierdzono obecność tlenku węgla.

Sezon jesiennego i zimowego ogrzewania mieszkań i domów, to niestety co roku okres zwiększonej ilości pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Tylko od września 2012 roku do 31 marca 2013 roku na skutek zaczadzenia zginęło w całej Polsce 91 osób, a 2216 zostało poszkodowanych. Najmłodsza ofiara miała tylko 9 lat. Polscy strażacy, we wspomnianym okresie, wyjeżdżali do zdarzeń związanych z tlenkiem węgla aż 3817 razy.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.