bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2013
  • wyświetleń: 2631

Wybudują parking przy Pocztowej

Jeszcze w tym roku na ulicy Pocztowej przybędzie miejsc parkingowych. Nowa inwestycja ułatwi przede wszystkim załatwianie spraw w pobliskiej placówce Poczty Polskiej.

Reklama

ulica pocztowa
Nowy parking usprawni komunikację w rejonie poczty · fot. google.com


Parking z 22 miejscami postojowymi zostanie wybudowany wzdłuż ulicy Pocztowej po stronie kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. W pobliżu znajduje się Urząd Pocztowy, którego klienci pozostawiając samochody wzdłuż drogi lub częściowo na chodniku, blokują bezpieczny przejazd.

Ogólne założenia projektowe budowy parkingu stanowią poprawę bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych załatwiających sprawy w Urzędzie Pocztowym, poprawę walorów estetycznych w rejonie inwestycji, umożliwienie dogodnego i bezpiecznego przejazdu, możliwie niewielką ingerencja w istniejące sieci uzbrojenia terenu oraz dowiązanie się do istniejącej niwelety ulicy.

Przetarg na wykonanie inwestycji kończy się 29 listopada. Wykonawca będzie miał niecały miesiąc na wybudowanie parkingu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.