bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2013
  • wyświetleń: 3649

Śmierć noworodka to wypadek?

Wczoraj informowaliśmy o śmierci dwutygodniowego noworodka w jednym z mieszkań na os. Złote Łany. Według prokuratury na razie nic nie wskazuje na to, by doszło do przestępstwa.

Reklama

Jak poinformował Krzysztof Piękoś, prokurator rejonowy na razie nic nie wskazuje na to, by doszło do przestępstwa. Noworodek nie miał żadnych obrażeń na ciele, wykluczono też uduszenie.

- Wstępne ustalenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Sekcja zwłok dziecka wykazała najprawdopodobniej zmiany chorobowe, ale ostatecznie potwierdzą to badania histopatologiczne - mówi prokurator Piękoś.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Lekarz pogotowia ratunkowego, wezwany na miejsce przez rodziców chłopczyka stwierdził jego zgon.

Jak poinformowała policja, 31-letnia matka chłopczyka była w stanie po użyciu alkoholu. Nie była nietrzeźwa, badanie wykazało 0,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ojciec chłopczyka miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 36-letni mężczyzna został zatrzymany, miał być przesłuchany po wytrzeźwieniu.

ab / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.