bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2013
  • wyświetleń: 1625

Oszuści atakują, wzmóżcie czujność

87-letnia mieszkanka Bielska-Białej padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników gazowni. Trzej mężczyźni weszli do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem sprawdzenia instalacji gazowej.Ich łupem padły oszczędności bielszczanki.

Reklama

Kilka dni temu do mieszkania przy ul. Kunickiego w Bielsku-Białej zapukali trzej młodzi mężczyźni w wieku około 25-30 lat, ubrani w dresy i czapki bejsbolowe. Oszuści już w progu oznajmili, że są pracownikami gazowni i muszą dokonać przeglądu instalacji gazowej w mieszkaniu.

Kobieta nie spodziewając się niczego złego zaprosiła ich do środka. Dwaj z nich chodzili po mieszkaniu. Sprawdzali instalację w kuchni i łazience. W tym czasie ich wspólnik spisywał jakieś dokumenty w pokoju. Sprawcy zagadywali kobietę i odwracali jej uwagę tylko po to, żeby skraść pieniądze. Ich łupem padło 3800 złotych. Pokrzywdzona zapamiętała, że jeden z nich miał około 30 lat, 160 cm wzrostu, jasne, krótkie włosy.

Do podobnego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w Jasienicy, gdzie oszustka podająca się za pracownicę ZUS-u okradła 83-letnią kobietę. Łupem złodziejki padło 2000 złotych. W Wilamowicach sprawca podszywający się pod pracownika urzędu gminy skradł oszczędności 85-letniego mężczyzny.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.