bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2013
  • wyświetleń: 2685

Konferencja młodych o tolerancji

Uczestnicy międzynarodowej konferencji Yes Event 2013 gościli w ratuszu. Z przedstawicielami szkół z Belgii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwecji spotkał się prezydent Jacek Krywult.

Reklama

konferencja młodzieży
Konferencja młodych o tolerancji · fot. UM Bielsko-Biała


Spotkanie było okazją do zaprezentowania nie tylko historii naszego miasta ale także jego dorobku kulturalnego, oświatowego i gospodarczego. Dużym zainteresowaniem zgromadzonej w Sali Sesyjnej młodzieży cieszył się film promocyjny „Bielsko-Biała przeżyjesz dwa razy więcej”.

Po symbolicznym otwarciu konferencji, młodzież rozpoczęła zwiedzanie naszego miasta. Od wtorku uczestnicy biorą udział warsztatach w grupach międzynarodowych, których podsumowaniem będzie opracowanie m.in. dokumentu końcowego, a także prezentacji multimedialnej oraz filmu.

Konferencja młodych o tolerancji · fot. UM Bielsko-Biała


Tegoroczna edycja Yes Event 2013 poświęcona jest tolerancji, w tym przełamywaniu stereotypów, zwalczaniu uprzedzeń religijnych i rasowych oraz kształtowaniu właściwych postaw wobec osób dotkniętych niepełnosprawnością fizyczną i umysłową. Młodzież rozmawiać będzie także o bezpieczeństwie w sieci, w domu, w szkole i na ulicy.

Organizatorem konferencji jest Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.