bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2013
  • wyświetleń: 4440

Nowy biskup bielsko-żywiecki

Papież Franciszek przyjął rezygnację księdza biskupa Tadeusza Rakoczego z posługi biskupa bielsko-żywieckiego, który przeszedł na emeryturę. Nowym ordynariuszem diecezji został ks. prał. Romana Pindla,

Reklama

biskup pindel
Nowy biskup bielsko-żywiecki · fot. archiwum diecezji


16 listopada Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła decyzję Ojca Świętego Franciszka o przyjęciu rezygnacji bp. Tadeusza Rakoczego z posługi biskupa bielsko-żywieckiego i mianowaniu biskupem bielsko-żywieckim ks. prał. Romana Pindla, dotychczasowego rektora Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej.

Ks. Pindel jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie kieruje Katedrą Hermeneutyki Biblijnej i Judaistyki.

- Pięknie się złożyło, że mój poprzednik - bp Tadeusz Rakoczy - też miał bardzo dobre wykształcenie biblijne, co było widać w jego homiliach. Były one nasycone treściami biblijnymi bardzo dobrze odnoszonymi do życia. Mam nadzieję, że będę starał się go naśladować w tym wymiarze, bo nie ma lepszego odniesienia do tego, co i jak w życiu czynić, jak odniesienie się do Słowa Bożego - mówił w rozmowie z KAI biskup nominat.

Ks. Pindel od 2011 r. pełnił funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, w którym formują się alumni archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

ab / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.