bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2013
  • wyświetleń: 4656

Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej

W Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu - Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”. Z finalistami oraz ich nauczycielami spotkał się prezydent Jacek Krywult, który wręczył im symboliczne dyplomy oraz nagrody.

Reklama

W tegoroczną edycję konkursu zaangażowanych było 30 szkół z miasta (9 podst. 10 gim. 11 ponadgim.). Konkurs zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, a jego celem jest zachęcenie młodzieży do poznawania dziejów naszej „małej ojczyzny”.

Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


W eliminacjach wewnątrzszkolnych we wrześniu uczestniczyło 326 uczniów. Spośród nich wybrano 82 (26 ze szkół podstawowych, 24 z gimnazjów, 32 ze szkół ponadgimnazjalnych) uczestników etapu pisemnego, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej 22 października. Po 10 najlepszych uczestników z każdego typu szkoły brało udział w finale ustnym 29 października, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej i ostatecznie zdecydował o kolejności. Trzydziestka finalistów to młodzi ludzie najlepiej orientujący się w problematyce historii i kultury Bielska-Białej.

Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Marta Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13, Katarzyna Jonkisz z Gimnazjum nr 4 oraz Łukasz Giertler z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również nauczyciele prowadzący laureatów.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.