bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2013
  • wyświetleń: 1843

33-latek z zarzutami za nękanie

Zarzuty uporczywego nękania byłej partnerki i kierowania wobec niej gróźb karalnych usłyszał 33-letni bielszczanin, który naruszał prywatność kobiety nachodząc ją w mieszkaniu i wzbudzając w niej poczucie zagrożenia.

Reklama

Wobec sprawcy prowadzone było postępowanie o przemoc domową. W czasie, kiedy mężczyzna zamieszkiwał ze swoją partnerką znęcał się nad nią. Wszczynał awantury, w trakcie których bił pokrzywdzoną, wulgarnie ją wyzywał i groził jej pozbawieniem życia.

Kiedy w obronie córki stawała jej 75-letnia matka, sprawca również wobec niej kierował groźby. W sprawie tej końcem października skierowano wobec niego akt oskarżenia do sądu. Świadomość grożących mu konsekwencji, nie spowodowała jednak zmiany jego postępowania.

Mężczyzna nadal nachodził pokrzywdzoną w jej domu. Wyczekiwał na nią pod blokiem, a kiedy tylko wyszła z mieszkania groził jej. Naruszał też jej prywatność, chodząc za nią i śledząc ją. Kobieta w obawie o swoje życie, powiadomiła o tych czynach policjantów.

Mundurowi zatrzymali sprawcę, który usłyszał kolejne zarzuty. W czwartek prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonej. Za przestępstwa, których się dopuścił może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.