bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2013
  • wyświetleń: 2784

Remonty kolejnych kamienic

Już wkrótce można się spodziewać remontów kolejnych bielskich i bialskich kamienic. Po ogłoszeniu przetargu, wstępne prace przeprowadzane są już w budynku przy ulicy Grażyńskiego 67.

kamienica grażyńskiego
W pierwszej kolejności zostanie wyremontowana kamienica przy ul. Grażyńskiego · fot. Gaj777


W ramach pierwszego etapu robót budynek na Grażyńskiego zyska nową elewację ściany szczytowej (od północnego zachodu). Czterokondygnacyjny budynek powstał ok. 1914 roku z przeznaczeniem dla robotników fabryk.

W innym postępowaniu przetargowym, dotyczącym kamienicy przy ulicy Piłsudskiego 46, jedyna oferta jaka wpłynęła została odrzucona. Obiekt miał otrzymać nową stolarkę okienną i instalacje wewnętrzne. Zapewne przetarg zostanie powtórzony - być może tym razem uda się wyłonić firmę, która wykona zaplanowane prace. Jednopiętrowa kamienica pochodzi z przełomu końcówki XVIII i początku XIX wieku.

W obu budynkach w przyszłości (po ogłoszeniu kolejnych przetargów) planowane są całościowe remonty elewacji.

Nową elewację otrzymać miała kamienica pod adresem Dubois 4, gdzie mieści się siedziba Kroniki Beskidzkiej. Niestety w ogłoszonym przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Można przypuszczać, że w przyszłości będzie rozpisywane nowe postępowanie przetargowe. Prace miały być wykonane w ciągu 70 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Piętrowy, podpiwniczony budynek został wzniesiony w 1900 roku.

ab / bielsko.info, źródło: inwestycje.blog.bielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.