bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2013
  • wyświetleń: 2018

Strażacy zabezpieczali wyciek - foto

We wtorek na ulicy Piastowskiej doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym. Na miejsce zadysponowano grupę specjalistyczną ratownictwa chemicznego w sile czterech samochodów bojowych.

Reklama

Prawdopodobnie samochód ciężarowy Renault zjeżdżając z krawężnika przy ul. Piastowskiej uszkodził jeden ze zbiorników paliwa. Samochód skierował się w stronę ronda Hulanka, a olej napędowy zaczął wyciekać na oba pasy jezdni.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przepompowaniu paliwa w ilości około 200 litrów przy pomocy pomp beczkowej i membranowej, z uszkodzonego zbiornika do drugiego, pustego.

Zneutralizowano również rozlane paliwo na jezdni. W tym czasie, przez około 2 godziny, utrudnionym ruchem na ul. Piastowskiej kierowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Wyciek paliwa na Piastowskiej · fot. Mirosław Jamro / Pressmix

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.