bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2013
  • wyświetleń: 1786

Policyjny bilans długiego weekendu

Do pięciu wypadków, w których obrażenia odniosło 5 osób i 32 drobnych stłuczek doszło na bielskich drogach w czasie minionego, długiego weekendu. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, przeprowadzili ponad 300 interwencji.

Reklama

policja
Policyjny bilans długiego weekendu


W niedzielę (10.11.) w samo południe w Kozach na ul. Krakowskiej 50-letnia kierująca skodą, włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa 47-letniemu kierowcy Renaulta, doprowadzając do zdarzenia obu pojazdów. Na skutek wypadku 47-letnia pasażerka renaulta doznała złamania ręki.

W sobotę (09.11) około 22.00 w Szczyrku na ul. Beskidzkiej, 24-latek kierujący skodą nie dostosował prędkości do panujących warunków, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, doznając urazu głowy i licznych ran ciętych. Wstępne ustalenia wskazują, że sprawca najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. Pobrano od niego krew do dalszej analizy. Tego samego dnia około 16.30 w Czańcu na ul. Wojtyły, 20-latek kierujący oplem zjechał z drogi i uderzył w ścianę budynku. 44-letni pasażer tego pojazdu doznał złamania kości twarzoczaszki.

W piątek (08.11) około 8.30 w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Jagienki, nieustalony dotąd kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącą przed jego pojazdem 41-letnią pieszą. Poszkodowana doznała złamania nogi. Sprawcy poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do jego ustalenia prosimy kierować do bielskiej komendy, tel. alarmowe 997, 112.

Tuż po 17.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Niepodległości doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiała piesza. Z ustaleń wynika, że 58-letni kierowca fiata potrącił 68-letnią czechowiczankę na oznakowanym przejściu. W wyniku potrącenia piesza doznała złamania kości piszczelowej.

Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista, który miał ponad 3 promile alkoholu, został zatrzymany przez patrol z drogówki wczoraj około 17.00 w Bielsku-Białej na ul. Aleksandrowickiej. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany. Złamał dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Odpowie też za wykroczenie, odmówił bowiem podania policjantom swoich danych osobowych.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.