bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2013
  • wyświetleń: 2348

Przewoził papierosy bez akcyzy

90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej. Kontrabandę przewoził w swoim samochodzie 37-latek z Tarnowskich Gór.

Reklama

papierosy
Przewoził papierosy bez akcyzy


W piątek w bielskiej Straconce patrol zatrzymywał do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Passatem. Kierowca nie zatrzymał się, na widok policjantów dodał gazu i zaczął uciekać. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pościgu na ul. Dojazdowej.

Jak się szybko okazało uciekał, bo w swoim samochodzie przewoził 90.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. O zdarzeniu powiadomiono funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Bielsku-Białej, którzy zabezpieczyli kontrabandę.

Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 80.000 złotych. Zatrzymany za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.