bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2013
  • wyświetleń: 2493

Bielski policjant z "żelaza"

Policjant z Bielska-Białej mł.asp. Dawid Stwora, oprócz dobrych wyników w służbie może się pochwalić niecodzienną pasją, którą realizuje poza służbą osiągając coraz lepsze wyniki w zawodach triathlonowych.

Reklama

stwora policjant
Dawid Stwoara podczas zawodów triathlonowych · fot. prywatne archiwum


Na co dzień dowódca Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej, przewodnik psa tropiącego, instruktor technik i taktyk interwencji oraz pirotechnik, wybiera triathlonowe zawody dla tzw. "ludzi z żelaza". Tylko w tym roku brał już udział w czterech zawodach triathlonowych na dystansie Iron Man w Bydgoszczy - Borównie, gdzie zajął 52. miejsce. Dość powiedzieć, że na 146 startujących, konkurencje ukończyło 121 zawodników.

Startował także na dystansie "1/2 Iron Man" w Suszu oraz Mietkowie koło Wrocławia, gdzie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Policji, plasując się na 5. miejscu. Osiągnął też wysokie 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej w zawodach triathlonowych, które odbyły się w lipcu Tychach.

Mł.asp. Dawid Stwora od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 2 lat z powodzeniem uprawia triathlon. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.