bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2013
  • 14 listopada 2013
  • wyświetleń: 3616

Wiceminister środowiska na ATH

O redukcji emisji dwutlenku węgla oraz widocznych skutkach ustawy śmieciowej mówił w Akademii Techniczno-Humanistycznej Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Reklama

spotkanie z ministrem
fot. Jan Dziaduszewski / ATH Bielsko-Biała


spotkanie z ministrem
fot. Jan Dziaduszewski / ATH Bielsko-Biała


Wizyta na ATH doszła do skutku z inicjatywy poseł Mirosławy Nykiel. - Chętnie w murach Akademii gościmy ludzi, którzy mają do przekazania ważne rzeczy, mogą się z nami podzielić swoją wiedzą, czy doświadczeniem. Wprowadzona niedawno obowiązkowa segregacja śmieci ciągle budzi wątpliwości, toteż cieszymy się, że wiceminister mógł się z nami spotkać - wyjaśnia rektor ATH prof. Ryszard Barcik.

Wiceminister mówił, że Polska w ostatnich dwóch dekadach dokonała wielkiego skoku w ochronie środowiska, m.in. zredukowała emisję dwutlenku blisko o jedną trzecią. Zmiany dotyczą także gospodarki śmieciami. Od lipca wszyscy mieszkańcy mają obowiązek segregacji śmieci, w sposób właściwy dla swoich miejscowości.

- To dopiero początek, z oczywistych względów stare śmieci nie znikną natychmiast z naszych lasów. Ale efekty pierwszego okresu zmian już są bardzo obiecujące - mówił Gawłowski.

Już widać, że zdecydowanie więcej niż przedtem śmieci trafia na wysypiska. Co równie ważne, nawet siedmiokrotnie wzrosła segregacja odpadów, przede wszystkim makulatury i plastiku. Wiceminister zapowiedział zmiany w ustawie, które uproszczą procedury związane z segregacją.

ab / bielsko.info

źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.