bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2013
  • wyświetleń: 3855

Śmiertelne potrącenie pieszej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

73-letnia kobieta poniosła śmierć w wypadku, do którego doszło czwartkowym wieczorem w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bielscy policjanci.

Reklama

wypadek na pasach
Śmiertelne potrącenie pieszej · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


Do wypadku doszło około 17.20 w rejonie skrzyżowania z ul. Murarzy. Z ustaleń wynika, że 71-letni bielszczanin kierujący fiatem pandą potrącił pieszą, która weszła na jezdnię wprost pod jadący pojazd. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Pomimo wysiłków lekarzy zmarła na skutek doznanych obrażeń.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jesienią, kiedy szybko zapada zmrok jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie - apeluje oficer prasowy bielskiej policji, nadkomisarz Elwira Jurasz

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj